Dodatkowe Terapie

Dodatkowe Terapie

W naszej ofercie mogą Państwo znaleźć również dodatkowe terapie wspomagające proces rehabilitacji.

Akupunktura to starożytna metoda leczenia, pochodząca z Chin, która polega na wprowadzaniu cienkich igieł w określone punkty na ciele. Według tradycyjnej medycyny chińskiej, energia życiowa, zwana chi, płynie wzdłuż ścieżek zwanych meridianami. Wprowadzenie igieł w odpowiednie punkty ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej organizmu i leczenie różnych dolegliwości. Akupunktura jest stosowana w leczeniu bólu, stresu, problemów z układem trawiennym, a także w celu poprawy ogólnego stanu zdrowia i samopoczucia. Metoda ta jest coraz bardziej popularna na całym świecie i jest uznawana za bezpieczną i skuteczną formę terapii. Podczas terapii odpowiednie punkty zostają nakłute specjalnymi bardzo cienkimi igłami

Plastrowanie dynamiczne u psów to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje elastyczne plastry do wspomagania leczenia różnych urazów i dolegliwości u zwierząt. Plastry te są wykonane z elastycznego materiału, który pozwala na swobodne poruszanie się psa, jednocześnie zapewniając wsparcie i stabilizację dla uszkodzonej części ciała. Plastrowanie dynamiczne może być stosowane w przypadku kontuzji mięśni, ścięgien, stawów, a także w celu zmniejszenia bólu i poprawy funkcji ruchowej. Plastry są aplikowane na skórę w określony sposób, aby zapewnić odpowiednie napięcie i wsparcie dla uszkodzonej części ciała.Metoda ta jest bezpieczna i nieinwazyjna, nie powoduje dyskomfortu dla psa i może być stosowana zarówno jako terapia główna, jak i uzupełniająca. Plastrowanie dynamiczne może przyspieszyć proces gojenia, zmniejszyć obrzęk, poprawić krążenie krwi i zmniejszyć ból.

Pinoterapia, znana również jako terapia igłami, to metoda terapeutyczna, która wykorzystuje igły do stymulacji określonych punktów na ciele w celu poprawy zdrowia i samopoczucia. Pinoterapia wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej i jest często stosowana w połączeniu z akupunkturą. Podobnie jak w akupunkturze, w pinoterapii igły są wprowadzane w określone punkty na ciele, które są związane z różnymi narządami i funkcjami organizmu. Stymulacja tych punktów ma na celu przywrócenie równowagi energetycznej organizmu i leczenie różnych dolegliwości.

 

Terapia zawiera

FizjoAnimal Pies podczas ćwiczeń
FizjoAnimal Rehabilitacja psa