1 month ago

Krotki filmik o długich godzinach powrotu do sprawności naszego Gina ❤️💪🏻

1 month ago

Wszystkim pieskom i ich właścicielom życzymy WESOŁYCH ŚWIĄT🎄. Dużo przysmaków, zabawek i długich spacerów, ale najważniejsze to dużo zdrowia ❤️
Fot. @d.lietz.petphotography

2 months ago

Niech ten grzeczny wyraz was nie zmyli, bo Thunder ma energii za 3 szczeniaki 🤪🌩️⚡️

2 months ago

Kabelek po psim fitnessie przypomniał sobie o regeneracji 🤣
Ten 7 miesięczny maluch już ćwiczy jak nie jeden dorosły 😍
Ale, żeby podbić torki agility trzeba się dobrze wyspać 😴❤️

2 months ago

Akupunktura jest starożytną chińską metodą leczenia, która polega na wprowadzaniu cienkich igieł w określone punkty na ciele. W przypadku napięcia kręgosłupa u psów, akupunktura może być skutecznym sposobem na złagodzenie bólu i poprawę funkcji kręgosłupa. Poprzez stymulację odpowiednich punktów akupunkturowych, akupunktura może pomóc w rozluźnieniu mięśni, zmniejszeniu stanu zapalnego i poprawie krążenia krwi w okolicach kręgosłupa. Jest to bezpieczna i nieinwazyjna metoda leczenia, która może być stosowana jako uzupełnienie tradycyjnych terapii.
#acupuncture #dogphysiotherapy #animalacupuncture

2 months ago

Gips ściągnięty 💪🏻pora na laserki 💥

2 months ago

Szczeniaczek w różowym gipsie 🥺🙈 dzielnie znosił dziś zabieg pola magnetycznego

3 months ago

Avisia dzisiaj prosto z treningu agility trafiła na laser. Niestety zdarła 3 opuszki bardzo mocno 🥺🤕

Laseroterapia jest coraz popularniejsza w dziedzinie medycyny, zwłaszcza w leczeniu ran. Działa na zasadzie skierowanego promieniowania laserowego, które przenika przez skórę i dociera do głębszych warstw tkanek. To światło ma zdolność do pobudzania komórek i aktywowania procesów naprawczych.

Dzięki laseroterapii możliwe jest przyspieszenie gojenia ran, zarówno powierzchownych, jak i głębokich. Promieniowanie laserowe stymuluje produkcję kolagenu, substancji niezbędnej do odbudowy tkanek. Ponadto, laseroterapia działa przeciwbakteryjnie, eliminując potencjalne zagrożenie infekcją 💥

3 months ago

Norka dzielnie ćwiczy fitness, aby wzmocnić mięśnie 💪🏻. Z Norką pracuje manualnie nad zwiększeniem zakresu w stawie biodrowym, ale dodatkowo wzmacniamy kończyny miedniczne. Norka ma ogromne szczęście została zabrana z swojego poprzedniego „domu” przez TOZ i trafiła do najlepszego domu i pod opiekę Ewy. Aktualnie to piesek trenujący flyball z ogromną chęcią do pracy. Na zajęciach fitnessowych nie ma ćwiczenia, którego nie jest w stanie zrobić ❤️🏋️

4 months ago

Polub nas na fb! Strona fb FizjoAnimal, która stanowi prawdziwe źródło inspiracji i wiedzy dla miłośników zwierząt oraz terapeutów zajmujących się ich zdrowiem. Nasza strona jest pełna fascynujących zdjęć, prezentujących nie tylko zabiegi oraz rehabilitację, lecz także najnowsze innowacje w dziedzinie fizjoterapii zwierząt.

Nasza historia zaczęła się od pasji i zaangażowania w fizjoterapię zwierząt. Po ukończeniu renomowanych szkoleń, takich jak „Fizjoterapeuta psów i kotów” w Studium Fizjoterapii Zwierząt we Wrocławiu oraz studiów na kierunku Fizjoterapia Zwierząt w Bydgoszczy, nasza praktyka terapeutyczna nabrała pełnego rozpędu. Nasze podejście oparte jest na szeroko rozumianym dobrostanie pacjenta, co stanowi fundament każdej podejmowanej terapii.

W ramach naszej działalności oferujemy szereg profesjonalnych podejść terapeutycznych. Ciekawe przykłady znaleźć można w naszych Social Mediach. Terapia manualna, oparta na ręcznych technikach manipulacyjnych, stanowi kluczowy element naszych działań. To holistyczne podejście skoncentrowane na kompleksowym leczeniu schorzeń i urazów układu mięśniowo-szkieletowego.

Kinezyterapia dla psów to kolejny obszar, na którym się skupiamy. Specjalistyczne ćwiczenia i terapie ruchowe mające na celu przywrócenie pełnej funkcjonalności oraz mobilności psów po urazach, operacjach czy schorzeniach neurologicznych, stanowią istotną część naszej praktyki. Stosujemy różnorodne techniki i terapeutyczne ćwiczenia, aby zapewnić skuteczną rehabilitację.

Fizykoterapia, jako dziedzina wykorzystująca różne metody fizyczne do wspomagania regeneracji zwierząt, jest jednym z filarów naszych działań. W szczególności jest ona pomocna dla psów, które przeszły urazy, operacje lub cierpią na schorzenia wpływające na ich zdolność poruszania się.

Dodatkowo, w naszej ofercie znajdują się różnorodne terapie wspomagające proces rehabilitacji, dostosowane indywidualnie do potrzeb i stanu zdrowia pacjentów. Nasze aktualności na social mediach stanowią nie tylko źródło informacji, lecz również przestrzeń do dzielenia się wiedzą oraz sukcesami naszych podopiecznych.

 

FizjoAnimal Rehabilitacja psa

Obserwuj nas: